Hasogdzsi halála: a CIA igazgatója már hallotta a hangfelvételt
A Reuters névtelen forrásoktól származó értesülését egyelőre nem erősítették meg hivatalosan.
A Reuters névtelen forrásoktól származó értesülését egyelőre nem erősítették meg hivatalosan.
A bejelentést a szaúdi állami televízió tette közzé.
Mohamed bin Szalmán kijelentette: valamennyi tettest felelősségre fogják vonni.
Kedden bekérették az osztrák külügyminisztériumba Szaúd-Arábia bécsi nagykövetét.
A Sky News forrásai szerint a szaúdi újságíró holttestét feldarabolták, az arcát felismerhetetlenné tették.
A török elnök, Recep Tayyip Erdogan tartott tájékoztatót kedden a meggyilkolt szaúdi újságíró, Dzsamál Hasogdzsi ügyében.
Folyamatosan új történettel áll elő a szaúdi kormány a konzulátuson megölt Dzsamál Hasogdzsi halálával kapcsolatban. A világ vezető politikusai is magyarázatot követelnek.
Szaúd-Arábia külügyminisztere is elismerte, hogy meggyilkolták Dzsamál Hasogdzsit Isztanbulban, bár tagadta, hogy erre a trónörökös Mohamed bin Szalman adott parancsot. Szeretném hinni, hogy Szaúd-Arábia trónörököse nem érintett ebben- nyilatkozta Donald Trump annak a Washington Postnak, amelynek a megölt újságíró dolgozott az utóbbi időben.
Nem civilek bombázása, gyerekek halála, hanem egy újságíró feltételezett brutális kivégzése adta meg a lökést Németországnak, hogy leállítsa a szaúdi fegyverexportját.
Nagy-Britannia, Németország és Franciaország is közös nyilatkozatot adott ki, a tényeket kérik számon a szaúdi államon Dzsamál Hasogdzsi halála ügyében.
Fojtófogás vezetett Dzsamál Hasogdzsi szaúd-arábiai újságíró halálához a vahhábita királyság a isztambuli konzulátusán október 2-án - állt elő egy újabb verzióval egy névtelenül nyilatkozó szaúdi kormányzati tisztségviselő.
Az ország 18 nappal a haláleset után ismerte el, hogy dulakodás közben halt meg Dzsamál Hasogdzsi.
Miközben a nemzetközi diplomáciai nyomás az Egyesült Államokat is arra kényszeríti, hogy szankciókat vezessen be Szaúd-Arábia ellen az eltűnt (és valószínűleg meggyilkolt) újságíró, Dzsamál Hasogdzsi miatt, az USA komoly vesztese is lehet a konfliktusnak.
Az újságíró csütörtökön megjelent utolsó cikkében éppen a sajtószabadságról és az újságírók elhallgattatásáról írt.
A kormányközeli lap szerint egy 15 fős szaúdi osztag, köztük egy igazságügyi orvosszakértő végzett a férfival. Az osztag több tagjáról a New York Times azt írja, hogy Mohamed bin Szalmán trónörökös közvetlen környezetébe tartoznak.
A The New York Times szerint a gyanúsítottak egy része az uralkodó közvetlen környezetéhez kötődik.
Közben az amerikai elnök bírálta a Szaúd-Arábia ellen – szerinte elhamarkodottan – felhozott vádakat.
Rijád ugyan a várakozással ellentétben nem ismerte be az eltűnt újságíró meggyilkolását, de a hatóságok a főkonzulátus átkutatása során olyan bizonyítékokat találtak, amelyek megoldhatják az ügyet.